Objazdowe Muzeum Archeologiczne - Archeologia Sandomierz

Objazdowe Muzeum Archeologiczne

   Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zakończyło realizację zadania w ramach programu Kultura Dostępna pt.: „Objazdowe Muzeum Archeologiczne”. Celem projektu było przybliżenie ważnego, często pomijanego w programie nauczania aspektu dziedzictwa kulturowego, jakim są pradzieje człowieka i zajmująca się ich badaniem archeologia. Zajęcia prowadzili doświadczeni archeolodzy (w tym członkowie Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej) i historycy, specjalizujący się w historii regionu. Zajęcia odbywały się od maja do listopada w 14 szkołach i placówkach opiekuńczych na terenie województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Według założeń wstępnych przewidziano aż dla około 400-500 odbiorców. Rzeczywiste zainteresowanie naszym projektem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – liczba uczestników spotkań wyniosła przeszło 1000 osób. W zajęciach udział wzięły zarówno dzieci i  młodzież, jak i osoby dorosłe.

więcej »

W Szkole Podstawowej w Sadowiu, 4 listopada, odbyło się spotkanie z „Objazdowym Muzeum Archeologicznym”. Zajęcia poprowadzili Państwo Urszula i Artur Jedynakowie, członkowie Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej.

więcej »

„Objazdowe Muzeum Archeologiczne” w poniedziałek 24 października odwiedziło Szkołę Podstawową w Baćkowicach. Zajęcia dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej poprowadzili Pani Mariya Avramova, archeolog Z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pan Dariusz Szczygielski, nauczyciel historii z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

więcej »

Do Szkoły Podstawowej w Kleczanowie w piątek 21 października, zawitało nasze "Objazdowe Muzeum Archeologiczne". Lekcję pokazową i warsztaty dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkola poprowadzili Pani Mariya Avramova, archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pan Dariusz Szczygielski, nauczyciel historii z sandomierskiego I LO Collegium Gostomianum.

więcej »

   Szkołe Podstawową w Iwaniskach w poniedziałek 10 października odwiedziło nasze „Objazdowe Muzeum Archeologiczne”. Zajęcia i warsztaty poprowadziła dwójka archeologów, Pani Agnieszka Grzywacz i Tomasz Kotarski, członkowie Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej.

więcej »

Muzeum

alt.php?id=422