Objazdowe Muzeum Archeologiczne - Archeologia Sandomierz

Objazdowe Muzeum Archeologiczne

   „Objazdowe Muzeum Archeologiczne” 8 czerwca br. odwiedziło Szkołę Podstawową w Konarach (gmina Klimontów). W zajęciach uczestniczyli wszyscy podopieczni placówki: uczniowie szkoły podstawowej, przedszkolaki, dzieci z „zerówki” oraz nauczyciele i opiekunowie .Zajęcia poprowadzili Pan Artur Jedynak, archeolog z Muzeum-Rezerwatu Archeologicznego "Krzemionki" - członek Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej oraz Pani Małgorzata Poradowska, emerytowana nauczycielka historii.

więcej »

   W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia” przy ul. Trześniowskiej 13 w Sandomierzu 30 maja odbyły się zajęcia z cyklu „Objazdowe Muzeum Archeologiczne”. Na wstępie o archeologii i najdawniejszych dziejach regionu opowiadali Pan Tomasz Kotarski oraz Pani Agnieszka Grzywacz, członkowie Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej

więcej »

   W Sandomierskim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Opatowskiej 10, prowadzonym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej, 24 maja odbyły się kolejne zajęcia „Objazdowego Muzeum Archeologicznego”. Podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość Życia” z klas gimnazjalnych oraz przygotowujących do pracy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Tomasza Kotarskiego i Panią Agnieszkę Grzywacz, członków Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej.

więcej »

   W Zespole Szkół nr 3 im. Józefa Mikułowskiego-Pomorskiego w Lipniku 19 maja odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Objazdowe Muzeum Archeologiczne”, realizowanego w ramach programu „Kultura Dostępna”. W zajęciach prowadzonych przez archeologów, członków Klubu Przyjaciół Archeologii Ziemi Sandomierskiej - Państwa Urszulę i Artura Jedynaków, uczestniczyli uczniowie klas VIa i VIb.

więcej »

   W dniach 10 i 11 maja w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Objazdowe Muzeum Archeologiczne”, grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Muzeum Okregowe w Sandomierzu. W dniu 10 maja w spotkaniu z panem Arturem Jedynakiem, archeologiem pracującym w Muzeum Archeologicznym „Krzemionki”, uczestniczyli uczniowie klas II-VI.

więcej »

Muzeum

alt.php?id=422